Jak rozpoznać oryginalne szorty Versace

 Jak rozpoznać oryginalne szorty Versace

Ubrania, gadżety i akcesoria znanych i luksusowych marek to zdecydowanie synonim luksusu i bogactwa – nic dziwnego, że ich popularność od lat nie maleje, a wiele osób chciałoby być w ich posiadaniu. Nie inaczej jest w przypadku marki Versace –  jak rozpoznać oryginalne szorty Versace i inne ubrania tej marki, by uniknąć zakupu podróbki? Na co kierować uwagę przy zakupie?

Cena i miejsce zakupu – bądź ostrożny!

Designerskie ubrania i akcesoria często pozostają poza zasięgiem większości osób z powodu okrojonego budżetu – wszak nie jest nowością, że luksusowe marki cenią swoje produkty bardzo wysoko, jednocześnie oferując o wiele wyższą jakość wykonania i materiały, które nie zużywają się tak szybko jak w przypadku podrzędnych sklepów sieciowych. Jeżeli chodzi o Versace, to praktycznie wszystkie produkty jakie oferuje ta marka rozchodzą się w błyskawicznym tempie, bez względu na cenę. Dla przykładu, oryginalne szorty Versace to zakup, który wynosi od 700 do nawet kilku tysięcy złotych, w zależności od serii oraz kolekcji. Mimo to, cieszą się ogromną popularnością i są chętnie wybierane, głównie dzięki nietypowemu designowi jak i wysokiej jakości materiałowi wykorzystywanemu przy produkcji. Chcąc zakupić szorty marki Versace, należy uważać by nie stać się ofiarą nadużycia – z powodu dużego popytu na takie luksusowe ubrania, w Internecie znaleźć można wiele podróbek, które opisane są tak samo jak oryginalne produkty, dodatkowo cena jest praktycznie taka sama jak na dedykowanych stronach marki, przez co łatwo można kupić zwyczajną podróbkę o wiele gorszej jakości. Sklep z ekskluzywną odzieżą który wybieramy nie powinien być przypadkowy – warto sprawdzić informacje na jego temat, dodatkowo w razie niepewności co do faktycznego stanu ubrań, można skontaktować się bezpośrednio z obsługą klienta, jak również poczytać opinie klientów, którzy już skorzystali z takich usług. Na rynku jest sporo takich sklepów, które pośredniczą w sprzedaży markowych i luksusowych ubrań – nie wszystkie jednak są godne zaufania!

Skład materiałów oraz metki

 Jak rozpoznać oryginalne szorty VersaceChcąc rozpoznać oryginalny produkt luksusowej marki, warto skupić się na jego wyglądzie. Mimo że repliki najpopularniejszych i luksusowych produktów często łudząco przypominają oryginały, i gołym okiem ciężko jest rozpoznać różnicę, to jednak zwracając uwagę na pewne elementy można szybko stwierdzić, czy zamierzamy kupić oryginalną rzecz. I o ile w autoryzowanych sklepach luksusowej marki Versace nie będzie takiej konieczności, to warto pamiętać o tym dokonując zakupów w Internecie, np. na portalach ogłoszeniowych, gdzie ludzie sprzedają np. używane ubrania. Warto zwrócić uwagę na ogólny wygląd np. torebki. Luksusowe marki wyjątkową dbałość przykładają do doboru materiałów, np. skóry naturalnej. W takich przypadkach torebka będzie miała lekko nierówną teksturę i delikatny, skórzany zapach. W przypadku repliki będzie ona miała sztuczny zapach, i będzie znacznie twardsza od oryginału. W przypadku ubrań, np. szortów, dużą rolę odgrywają szwy – ubrania ekskluzywne mają zwykle doszyte etykiety, jak również solidne podszewki, i wykonane są z wysokiej jakości materiałów. Dodatkową wskazówką może być również fakt, że oryginalna odzież od znanych marek jest bardzo przyjemna w dotyku, dobrze się nosi, i jest lekka na skórze – repliki często wydają się być nieco grubsze, a materiał nieprzyjemny i gryzący. Jeżeli szwy na ubraniu są niedbale wykonane, a nici nie są równo przycięte, z pewnością mamy do czynienia z repliką, która dodatkowo nie będzie trwała i szybko ulegnie zniszczeniu, np. podczas prania. Markowe ubrania które pochodzą od znanych projektantów zawsze posiadają praktycznie idealne i równe szwy wokół kieszeni oraz na poszczególnych częściach odzieży, np. przy krawędziach. Jako ciekawostkę warto dodać, że niektóre ekskluzywne marki udostępniają dla swoich klientów wzór szwów na poszczególnych ubraniach, dzięki czemu mogą oni łatwo rozpoznać oryginalne produkty i omijać szerokim łukiem repliki.

Szczegóły są ważne, czyli o guzikach i suwakach

Ubrania marki Versace, a w letnim sezonie szczególnie koszulki, sukienki i szorty cieszą się ogromnym zainteresowaniem, i chętnie są kupowane przez klientów ceniących wysoką jakość wykonania i prestiż. Przy zakupie w sklepach internetowych warto również zwrócić uwagę na takie elementy jak guziki i suwaki, ponieważ to one pozwalają szybko ocenić, czy zamierzamy kupić oryginalny produkt, czy grozi nam oszustwo i wydanie pieniędzy na marne. Luksusowe marki dbają o najmniejszy szczegół oferowanych produktów, również o suwaki i guziki – w przypadku guzików, często wykonywane są one z wytrzymałej i drogiej masy perłowej, dodatkowo posiadają oznaczenia marki. Jeżeli chodzi natomiast o suwaki, to w przypadku np. torebek Versace idealnie pasują do siebie wzorem i kolorem, a wykończenia suwaków również pozostają sygnowane. W przypadku replik ta zasada często nie jest zachowana, dodatkowo suwaki są niedbale wszyte i łatwo je rozerwać – oryginalne produkty nigdy takie nie są!