Najlepsze okazje na ubranie koronki

Najlepsze okazje na ubranie koronki

Najlepsze okazje na ubranie koronki: koronkowy szał u znanych projektantów uaktywnia się szczególnie w czasie wiosennym. Od kilku lat nie widać, aby trend ten miał ustać, zatem i w bieżącym roku warto przygotować się na przywitanie lata w ażurowych strojach. Sukienki koronkowe są dość ciekawym elementem ubioru, ponieważ trudno o spotkanie dwóch takich samych wzorów.

Osoby projektujące co prawda czerpią często inspirację od innych osób z branży, ale nigdy nie kończy się to zaprezentowaniem bliźniaczo podobnego modelu. To doskonała nowina dla tych, którzy lubią się wyróżniać i za każdym razem wyglądać inaczej. Tylko przy jakich okazjach można sobie pozwolić na ubranie koronkowego stroju?

Urlop, wakacje, plaża

Najlepsze okazje na ubranie koronkiWarto pamiętać, że obecny styl projektowania obejmuje nie tylko klasyczne suknie wieczorowe z koronek. Teraz na czasie są przede wszystkim bardzo wygodne kreacje, które można ubrać na co dzień. Sprawdzą się one szczególnie w ciepłe dni i wieczory. Panie z chęcią pakują sukienki koronkowe do wakacyjnych walizek, aby móc zabłysnąć ciekawym fasonem na plaży lub oświetlonych wieczornym światłem uliczkach przytulnego kurortu. Ze względu na to, że koronka jest tylko elementem całego ubrania, to jako akcent potrafi w idealny sposób podkreślić atuty kobiecego ciała: długie nogi, smukłe ręce, ponętny biust. Taki element garderoby będzie na wakacjach nie tylko wspaniałą sprawą dla płci pięknej, ale również dla mężczyzny. Zwiewność materiału budzi zmysły i pożądanie, a co za tym idzie, romantyczny nastrój również.

Na wesele

Zupełnie inny rodzaj sukienek koronkowych można zaobserwować na weselach. Są one z chęcią kupowane przez kobiety ze względu na elegancję i wygodę w noszeniu oraz elastyczność podczas tańca. Od koronek spotykanych zazwyczaj na ulicy, te różnią się nieco bardziej rozbudowaną gamą kolorystyczną. Równie często można spotkać żywe odcienie czerwieni, kanarkowy żółty i głęboką zieleń czy kobalt. Co ciekawe taka paleta barw nadaje weselnym zabawom dodatkowego pierwiastka radości i interesująco wygląda na tworzonych w trakcie wydarzenia filmach i zdjęciach. Warto pamiętać, że sukienka nie musi w całości składać się z koronki. W niektórych przypadkach zdecydowanie gustownie będzie, gdy ażurowa pozostanie góra, a dół gładki. Wiele zależy od figury i wieku osoby, która decyduje się na taką kreację.

Na zabawę

Chociaż zabawy karnawałowe i te prowadzone w dyskotekach coraz częściej są tematyczne i zmuszają do przebieranek, to jednak sukienki koronkowe zawsze pozostaną dobrym pomysłem na taneczne szaleństwa. Przede wszystkim ze względu na ich wygodę i ponętność. Prześwitujące fasony sprawiają także, że skóra lepiej oddycha i mniej widoczny staje się pot, przynajmniej do pewnej granicy zmęczenia. Warto pamiętać, żeby nie przesadzić z seksualnością ubioru – zapominanie o bieliźnie to nie jest zbyt dobry pomysł. Jednakże dla większego rozbudzenia zmysłów można ją ubrać w formie cielistej, pozostawiając wrażenie braku czegokolwiek pod sukienką.

Do pracy

Ze względu na duże zapotrzebowanie rynku i ogromną pomysłowość projektantów, powstało całe mnóstwo fasonów, które nadadzą się nie tylko na spacer po plaży czy zabawę na dyskotece. W odpowiedniej formie koronkę można także ubrać do pracy i w bardziej oficjalnych sytuacjach. Kluczem do sukcesu są w tym przypadku dwie sprawy: minimalizm i dodatki. Pierwsza odwołuje się do braku przesady w stroju; powinien on być bardziej elegancki niż romantyczny. Druga to właściwy dobór butów, biżuterii oraz torebki. Dodatki ze złota czy srebra powinny być raczej skromne, a cała reszta pozbawiona niepotrzebnych wzorów. Warto zrezygnować z krzykliwych kolorów, stawiając na klasyczną czerń i biel.

Na romantyczne okazje

Specjalne fasony można również zastosować podczas wieczoru przeznaczonego dla dwojga. Kolacja przy świecach czy wieczór przy kominku i… o zasadzie wkładania bielizny pod sukienki koronkowe, można tymczasowo zapomnieć! Na taką okazję zmysłowo będzie wyglądała czerń, ale i inne kolory mogą sprawić obojgu partnerom dużo radości. Pokusa lekko niedostępnej nagości w intymnej atmosferze, to świetny pomysł na podsycanie ognia w związku. Jednak i tu zdrowo jest pamiętać, że nie każdy ma figurę stworzoną do ażurowych wzorów. Takie sukienki najlepiej prezentują się na paniach szczupłych, z lekko uwydatnionymi poszczególnymi krągłościami.

Świat mody dyktuje często różne dziwne trendy, ale szaleństwa z koronkami w tle okazują się całkiem ciekawą propozycją, możliwą do swobodnego noszenia również na co dzień. To przede wszystkim doskonałe rozwiązanie na wszelkiego rodzaju zabawy – od wesela, aż po bale karnawałowe. Ze względu na świetne kroje, sukienki koronkowe idealnie odnajdują się także w trakcie podróży do kurortów w ciepłych krajach. Niszowe jest ich wykorzystanie w warunkach pracy zawodowej, ale za to zdecydowanie sprawdza się w postaci sukni ślubnej. Uniwersalność koronek, ich naturalna zdolność do podkreślania piękna i urozmaicania romantycznych chwil, to niekwestionowane zalety, w których wiele pań będzie się lubować zapewne jeszcze przez kolejne dekady.