W jakich sprawach zgłaszamy się do detektywa?

W jakich sprawach zgłaszamy się do detektywa?

W jakich sprawach zgłaszamy się do detektywa? Detektyw kojarzy nam się przede wszystkim z serialami kryminalnymi, w których to człowiek w szarym płaszczu rozwiązuje skomplikowane zagadki kryminalne, w czym jest lepszy od policji. Na Zachodzie zawód detektywa istnieje od dawna, dlatego ludzie bardzo często korzystają z jego usług. W Polsce licencje detektywistyczne wprowadzono dopiero trzydzieści lat temu i powoli zaczynamy przyzwyczajać się do istnienia takiego zawodu. Aby być prywatnym detektywem trzeba zdobyć państwową licencję, która uprawnia do wykonywania wielu czynności.

Prawda i mity o zawodzie detektywa

Często postać detektywa myli nam się z policjantami z dochodzeniówki lub z postacią popularnego księdza, który rozwiązuje liczne zagadki kryminalne. Prywatny detektyw to osobny zawód, który działa na podstawie państwowej licencji. Detektyw nie ma takich samych uprawnień jak policjant, ale często korzysta z podobnych metod. Jednak biura detektywistyczne zazwyczaj dysponują dużo lepszym sprzętem i swobodą działania. Dzięki temu detektyw może skutecznie pracować nie przejmując się procedurami. Za usługi detektywa naturalnie płacimy, a dokładnie za konkretną pracę, którą mu zlecamy. W wielu sytuacjach jest to jedyna możliwość, by odnaleźć bliską osobę lub by oczyścić się z zarzutów.

Poszukiwania zaginionych osób

Do biur detektywistycznych zgłaszają się bardzo często osoby, które poszukują kogoś bliskiego. Rocznie w Polsce notuje się około 20 tysięcy osób zaginionych. Większość z nich odnajduje się w ciągu kilku dni, pozostali latami widnieją na listach osób zaginionych i nie ma po nich żadnych śladów. Policja na początku poszukuje osób zaginionych, jednak po pewnym czasie bezowocnych starań sprawa przestaje być priorytetowa. Bliscy wciąż czekają na zaginionego, ale tak naprawdę nikt go już nie szuka. W takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług detektywa. Biuro detektywistyczne na nowo zajmie się sprawą i spojrzy na nią w świeży sposób, co często pozwala na znalezienie nowych śladów. Dzięki temu takie poszukiwania kończą się sukcesem, dlatego nie warto czekać i lepiej od razu skorzystać z usług detektywa.

Zdobycie dowodów w sprawach kryminalnych

Bardzo często zdarza się, że nie z własnej winy jesteśmy uwikłani w sprawy kryminalne. Ktoś nas oskarża o rzeczy, których nie zrobiliśmy. I niestety, choć istnieje domniemanie niewinności to musimy sami się postarać, by znaleźć dowody na swoją niewinność. Zdarzają się niesłuszne podejrzenia o gwałty, spowodowanie wypadków czy kradzieże. Na pewno usługi detektywa pomogą nam w oczyszczeniu się z tych podejrzeń. Biura detektywistyczne posiadają specjalistyczne sprzęty i kontakty, które pozwalają na zdobycie cennych informacji. Zwykle okazuje się, że takie dowody można zdobyć w krótkim czasie, a policja nie ma możliwości, by tego dokonać. Na komisariatach codziennie toczy się mnóstwo taki spraw, a brak policjantów sprawia, że w dochodzeniówkach brakuje pracowników. Dlatego musimy brać sprawy w swoje ręce i korzystać z fachowej pomocy.

Dowody na zdradę

Najczęściej z usług detektywa chcemy skorzystać, gdy podejrzewamy partnera o zdradę. Wydaje nam się, że jesteśmy pewni, że ta druga osoba nas zdradza, ale jednocześnie nie mamy na to żadnych dowodów. Oczywiście możemy sami bawić się w dochodzenie, jednak zazwyczaj kończy się ono klapą. Partner się wścieka, że bezpodstawnie go oskarżamy i zachowujemy się histerycznie. W ten sposób nie tylko nie udaje nam się zdobyć dowodów na zdradę, ale jednocześnie czując się winni całkowicie odpuszczamy sprawę. Detektywi takie sprawy prowadzą bardzo często i doskonale wiedzą, jak i gdzie szukać ewentualnych dowodów na zdradę. Dyskretnie założą podsłuch, zamontują kamery czy poprowadzą sprawne śledzenie. Jeśli naprawdę partner nas zdradza to w krótkim czasie otrzymamy konkretne dowody na to: nagrania i zdjęcia. Będziemy mieć twarde argumenty w ręku, co dla wielu osób w związkach małżeńskich jest szczególnie przydatne. Wobec twardych dowodów łatwiej zdobyć rozwód z orzeczeniem o winie i ewentualne alimenty.

Nieuczciwa konkurencja

Usługi detektywa przydatne są nie tylko w sytuacjach prywatnych. Bardzo często firmy korzystają z usług detektywów, szczególnie gdy podejrzewają konkurencję o nieuczciwe zabiegi. Szczególnie w branżach IT, które bazują na nowatorskich pomysłach zdarzają się kradzieże pomysłów czy pracowników. Firmom niełatwo jednak udowodnić takie praktyki. Jeśli ktoś decyduje się na takie zdobycie informacji to używa szyfrowanych wiadomości i stara się poufnie załatwiać wszelkie transakcje. Dlatego w takich skomplikowanych przypadkach firmom potrzebne są usługi biur detektywistycznych. Pozwoli to na zdobycie konkretnych dowodów, które nierzadko wykorzystywane są w sprawach sądowych. Im więcej dowodów zdobędzie firma, tym łatwiej będzie jej wygrać proces sądowy. Ważne jest również szybkie załatwienie sprawy, firmy nie lubią, gdy wokół nich rozpoczyna się niepotrzebny szum medialny. Detektywi skupiają się na tej konkretnej sprawia, by jak najszybciej zdobyć potrzebne dowody.