Telewizor Thomson 50UG6400 – wysoka jakość w średniej półce cenowej

Telewizor Thomson 50UG6400 – wysoka jakość w średniej półce cenowej

Telewizor Thomson 50UG6400 – wysoka jakość w średniej półce cenowej to urządzenie, które cechuje wysoka jakość. Jest to bardzo nowoczesny telewizor, wyposażony w wiele różnorodnych funkcjonalności, w tym we wszystkie nowoczesne funkcje związane z technologiami internetowymi. 50-calowy ekran LED o żywych, wyraźnych kolorach zapewnia przyjemne oglądanie telewizji i filmów, a także przeglądanie Internetu, prezentacji i zdjęć. W pełni zadowalająca jest również jakość dźwięku tego telewizora.

Wysoka jakość obrazu na monitorze LED

Telewizor Thomson 50UG6400 - wysoka jakość w średniej półce cenowejTelewizor Thomson 50UG6400 zaopatrzony jest w matrycę LED o przekątnej 50 cali i o rozdzielczości 3840 x 2160. Panel LED tego telewizora cechuje kontrast dynamiczny w technologii Mega Contrast oraz technologia HD typu Ultra HD/4K. Rozdzielczość ekranu jest dużo wyższa, niż w technologii Full HD. Daje to możliwość nie tylko realistycznego, wyraźnego oddania obrazu filmowego. Tak duża rozdzielczość jeszcze ważniejsza jest dla graczy, umożliwiając pełne oddanie efektów wizualnych najnowszych gier. Telewizor sprawdza się doskonale również do przeglądania fotografii wtedy, kiedy chcemy zobaczyć na nich wszystkie, nawet najdrobniejsze szczegóły. Zaletą zastosowanych technologii jest bardzo dobre oddawanie kolorów, które są żywe, kontrastowe i nasycone. Jakość obrazu jest dużo wyższa, niż w większości innych telewizorów tej klasy. Zaletą monitorów LED jest przy tym niski pobór energii elektrycznej, co przyczynia się do oszczędności na rachunkach za prąd i korzyści dla ochrony środowiska naturalnego.

Telewizor wyróżnia również szybki procesor, który generuje płynny, pozbawiony jakichkolwiek zakłóceń obraz. To ważna cecha zwłaszcza przy korzystaniu z zewnętrznych źródeł obrazu – tak odbiorze obrazu za pomocą aplikacji, jak i za pomocą podłączonych do telewizora laptopów i konsol do gier komputerowych. Łączność z urządzeniami zewnętrznymi zapewniona jest przy tym przez wiele typów gniazd oraz przez systemy WiFi i Bluetooth. Telewizor wyposażony jest m.in. w dwa złącza HDMI, złącze USB, optyczne cyfrowe wyjście audio i złącze komponentowe.

Dobra jakość dźwięku w systemie Dolby Audio

System Dolby Audio, w który wyposażony jest telewizor Thomson 50UG6400, zapewnia dobrą jakość dźwięku. Jest ona wystarczająca do oglądania filmów i grania w gry komputerowe, a także codziennego słuchania muzyki. Maksymalna, sumaryczna moc głośników telewizora to 16 W. Miłośnicy dźwięku najwyższej jakości mają jednak możliwość łatwego podłączenia do telewizora urządzeń zewnętrznych. Optyczne złącze dźwięku pozwala na podłączenie także głośników audiofilskich, najwyższej jakości. Dzięki wyjściu optycznemu typu S/PDIF nie zachodzi konieczność konwertowania dźwięku między urządzeniami, dzięki czemu nie pojawiają się żadne szumy i zakłócenia – dźwięk jest klarowny i czysty. Kanał zwrotny audio umożliwia natomiast sterowanie dźwiękiem przy pomocy tylko jednego pilota, nawet w sytuacji, gdy korzystamy z wielu różnych rodzajów głośników zewnętrznych.

Funkcjonalny telewizor z systemem Android

Telewizor Thomson 50UG6400 pozwala na pełne wykorzystanie nowoczesnych technik internetowych. Jest to telewizor typu SmartTV oparty na popularnym, uniwersalnym systemie Android. Zastosowane rozwiązania są przy tym bardzo funkcjonalne – telewizor nie przytłacza wielością zbędnych funkcji, dostępność każdej z nich jest natomiast bardzo ergonomicznie rozplanowana. Dotyczy to tak pojawiających się na ekranie intuicyjnych menu, jak i równie intuicyjnej obsługi pilota. Dołączone do telewizora oprogramowanie pozwala na korzystanie z wszystkich popularnych aplikacji. Oznacza to także łatwy, szybki dostęp do baz filmów i seriali oraz muzycznych serwisów streamingowych. Oprogramowanie pozwala też na wygodny odbiór stacji radiowych – tak klasycznych, jak i tych działających tylko w Internecie.

Możliwość nagrywania programów na dysku zewnętrznym

Telewizor Thomson 50UG6400 wyposażony jest w wiele rodzajów gniazd wejścia i wyjścia. Należą do nich także porty USB, co jest szczególnie wygodnym rozwiązaniem. Bez potrzeby żmudnego spinania kabli i wtyczek możemy bezpośrednio do telewizora podłączyć dyski zewnętrzne lub pendrive’y. Dzięki gniazdu USB telewizor Thomson 50UG6400 pozwala na nagrywanie bezpośrednio na dysk zewnętrzny bieżącego lub zaprogramowanego programu telewizyjnego (a także radiowego). Ulubione programy telewizyjne można dzięki tej funkcji oglądać w dowolnym momencie – a także, dzięki zastosowaniu właśnie przenośnej pamięci zewnętrznej, na dowolnym innym urządzeniu.

Niskie zużycie energii i przyjazność dla środowiska

Ekran LED to w przypadku telewizorów rozwiązanie najbardziej korzystne dla środowiska naturalnego, pozwalające na minimalizację zużycia energii. Telewizor Thomson 50UG6400 zalicza się dzięki temu do najwyższej klasy energetycznej – klasy A++. Przyjazne dla środowiska są również materiały, z którego został wykonany. Ograniczona jest również szkodliwość telewizora dla przyrody po jego utylizacji – wiele części wykorzystać można ponownie.