Przeciwsłoneczne kosmetyki nawilżające z filtrem 50

Przeciwsłoneczne kosmetyki nawilżające z filtrem 50

Przeciwsłoneczne kosmetyki nawilżające z filtrem 50. Niekorzystny wpływ promieniowania słonecznego na skórę twarzy można zminimalizować za pomocą kosmetyków nawilżających przeciwsłonecznych z filtrem. Tego typu krem nie tylko zabezpiecza przed szkodliwym promieniowaniem UV, ale również przed różnymi czynnikami drażniącymi.

Kosmetyki nawilżające takie jak SkinCeuticals Ultra Facial UV Defense Sunscreen SPF 50 sprzyjają odpowiedniemu nawodnieniu skóry, ułatwiają procesy jej regeneracji a także niwelują drobne podrażnienia. Filtr o wysokiej ochronie przeciwsłonecznej osłania skórę przed szkodliwymi promieniami UVA oraz UVB. Po zastosowaniu kremu zgodnie z zaleceniami producenta skóra jest efektywnie nawilżana przez 12 godzin. Zaletą tego kremu jest brak tłustej powłoki na skórze.

Przeciwsłoneczne kosmetyki nawilżające z filtrem

Prawidłowo dobrane kremy z filtrem to znana i skuteczna metoda uzyskania zabezpieczenia przed działaniem promieniowania słonecznego. Po naniesieniu kremu na skórę przed wyjściem z domu zostanie zmniejszone z ryzyko wystąpienia podrażnień. Lekki filtr przeciwsłoneczny powoduje również ograniczenie procesu starzenia się skóry i niebezpieczeństwa pojawienia się nieestetycznych zmian skórnych. Filtr o wysokiej ochronie przeciwsłonecznej SkinCeuticals Ultra Facial UV Defense Sunscreen SPF 50 sprzyja dobremu nawilżeniu skóry i zabezpieczeniu jej przed przesuszeniem. Podstawową funkcją kosmetyków nawilżających z filtrem jest ochrona skóry przed ekspozycją na promieniowanie ultrafioletowe, które, mimo że nadaje jej atrakcyjny złoty odcień, nie wpływa na nią w najkorzystniejszy sposób.

Dlaczego używać specjalnego produktu do pielęgnacji twarzy – krem nawilżający SPF 50?

Przeciwsłoneczne kosmetyki nawilżające z filtrem 50Jeśli skóra nie zostanie zabezpieczona przed promieniami UVA oraz UVB, to po pewnym czasie jej struktura stanie się nierówna, rozszerzą się pory, pojawią się plamy starcze, siatka naczyniowa, suchość, a także przedwczesne zmarszczki. Przed wybraniem kosmetyku nawilżającego z filtrem należy określić swój fototyp, od którego zależy naturalna ochrona skóry, tj. melanina wytwarzana przez ekspozycję na słońce. W sumie jest 6 fototypów. Im jaśniejsza skóra, tym słabszy własny mechanizm obronny, co oznacza, że dana osoba będzie potrzebować kremu o SPF, co najmniej 50, podczas gdy inni będą potrzebować 20 lub 30. Dobrze sprawdza się lekki filtr przeciwsłoneczny gwarantujący 12-godzinne nawilżenie – Sunscreen SPF 50 wolny od zapachów do zastosowania do każdego typu skóry.

Kosmetolodzy zalecają krem z filtrem SPF 50 do twarzy i stosowanie go nie tylko podczas opalania, ale także:

  • W zimę. Po zabiegach kosmetycznych peelingu i wybielania skóry twarzy, gdy staje się ona bardziej podatna na promieniowanie ultrafioletowe.
  • Wiosną i jesienią. Poza sezonem, przy częstej wietrznej pogodzie, szczególnie ważne jest to dla kobiet powyżej 45 roku życia.
  • Latem. Odwiedzając plaże, wycieczki górskie i inne aktywności związane z długotrwałym przebywaniem na słońcu.
  • Kosmetyki nawilżające z filtrem 50 można również stosować razem z innymi produktami do pielęgnacji skóry starzejącej się.

Jakie zadania spełniają kosmetyki nawilżające przeciwsłoneczne z filtrem?

Krem przeciwsłoneczny z filtrem jest idealny do codziennego stosowania i do stosowania po zabiegach pielęgnacyjnych. SPF 50 informuje, że dany kosmetyk nawilżający przeciwsłoneczny blokuje do 99% promieniowania UV, docierającego do skóry. Taki filtr przeciwsłoneczny do twarzy to:

  • Najpotężniejsza ochrona przed oparzeniami i fotostarzeniem skóry
  • Zapobiega pigmentacji i wysuszeniu
  • Odżywia i nawilża
  • Nadaje skórze zdrowy wygląd
  • Chroni skórę przed promieniami UVA / UVB.

Nowsze filtry przeciwsłoneczne chronią przed większym promieniowaniem niż klasyczne filtry, dzięki czemu idealnie nadają się do niwelowania promieniowania, które rozkłada włókna kolagenowe. Są odpowiednie dla każdego rodzaju skóry, szczególnie normalnej i mieszanej, chronią przed odwodnieniem skóry skutecznie ją nawilżając. Stymulują złuszczanie komórek nie powodując podrażnień, aktywują proces odnowy naskórka. Filtry przeciwsłoneczne SkinCeuticals zapewniają skuteczną ochronę przed skutkami UVA, UVB, odbijają i pochłaniają promieniowanie na powierzchni skóry, chroniąc przed fotostarzeniem, oparzeniami słonecznymi i zmianami nowotworowymi skóry. Rano przed wyjściem z domu należy nałożyć cienką warstwę kremu na twarz oraz dekolt i delikatnie wmasować do wchłonięcia się produktu.

Przeciwsłoneczne kosmetyki nawilżające – główne składniki

Najnowsza technologia ochrony przed promieniowaniem to: Mexoryl SX i Mexoryl XL oraz Tinosorb S. Takie składniki zawarte są w SkinCeuticals. Mexoryl XL gwarantuje skuteczną ochronę przed promieniowaniem w granicach 280-340 nm. Najnowsze badania donoszą, że, wystawienie skóry na dłuższe działanie promieniowania słonecznego powoduje, że wnikają one głębiej powodując tworzenie się zmarszczek, odczynów alergicznych, wysuszenie skóry. Ludzie są narażeni na promienie UVA przez cały rok, tutaj z pomocą przychodzi Mexoryl SX, który zabezpiecza przed promieniowaniem UV w granicach 290-400 nm. Eksperci twierdzą, że to spora ilość mocy w jednej cząsteczce. Co bardzo istotne w przypadku tych dwóch składników to ich współpraca przy ochronie przeciwsłonecznej i dodanie do nich składnika Tinosorb S zabezpieczającego przed UVA i UVB co pozwala uzyskać doskonałą formułę ochronną SPF50.

 

Podsumowanie

Nie można lekceważyć niebezpieczeństwa bezpośredniego działania promieni słonecznych dla zdrowia i skóry, wysokiej jakości kosmetyki nawilżające przeciwsłoneczne z filtrem UV 50 pomogą nie tylko ochronić skórę przed nieprzyjemnymi skutkami nadmiernej ekspozycji na promieniowanie ultrafioletowe, ale również zapewnią równomierną i piękną opaleniznę. Dzięki obecności składników pielęgnacyjnych, takie kosmetyki utrzymują niezbędny dla skóry bilans wodny, odżywiają ją witaminami, mikroelementami, utrzymują elastyczność i zapobiegają procesom starzenia. Lekki filtr przeciwsłoneczny zatrzymuje wilgoć w skórze, dzięki czemu zapobiega pierwszym oznakom starzenia. Jest łatwy w użyciu, ponieważ szybko się wchłania i nie pozostawia śladów. To lojalny asystent przez cały rok.