Mieszkanie na Bemowie, czyli w dzielnicy z przyszłością
Mieszkanie na Bemowie, czyli w dzielnicy z przyszłością. Zakup nieruchomości to jedna z największych, jeśli nie największa inwestycja w życiu. Bardzo często zdarza się, że ten pierwszy wybór okazuje się ostatnim już do końca życia. Czasem zdarzy się również sprzedaż lokalu i zamiana na większy albo wyprowadzka z mieszkania do domu.
W takim przypadku przy nabyciu pierwszego własnościowego metrażu należy zadbać, aby był on usytuowany w miejscu z przyszłością. Tak nam podpowie każdy agent oraz deweloper. Warszawa pod tym względem sama w sobie jest prestiżowa, ale są w niej strefy, gdzie cena jaką trzeba zapłacić za metr kwadratowy przestrzeni mieszkalnej, będzie tylko rosnąć. Bemowo jest jedną z takich dzielnic — młodą, prężnie rozwijającą się, z towarzystwem Lasu Kampinoskiego i z planowaną na 2022 rok stacją metra.
Miejski średniak
Bemowo liczy ponad 120 000 mieszkańców i jest położone w lewobrzeżnej części stolicy. Tutejszy krajobraz jest dość spokojny; na horyzoncie widać tylko kilka wysokich bloków, brak tutaj biurowców, a przestrzenie pomiędzy budynkami są dość spore. Odległość do ścisłego centrum jest przy tym dość spora, ale wciąż szybciej się dostaniemy do Śródmieścia niż z modnej Białołęki czy równie spokojnej Wesołej.
Spora ilość wolnych terenów pod zabudowę to raj dla deweloperów. Warszawa w tym miejscu rozbudowuje się znacznie, ale nie do tego stopnia, co dzielnice najdalej wysunięte. Nie ma tu wielu miejsc związanych z kulturą, ale mieszkańcy nie mogą narzekać na nudę. Mogą spędzać czas np. w parku Górczewska, który jest świetnie zaadaptowanym miejscem na grilla, piknik czy spacer. Są drobne sklepy, jest też duża Galeria Handlowa Bemowo. Sprawę komunikacji w dużej mierze załatwi już niebawem druga nitka metra.
Ceny mieszkań
Kwoty za metraż mieszkalny najlepiej sprawdzać według tego, co oferuje deweloper. Warszawa — Bemowo jest w tym przypadku ponownie w środku stawki, bo za jeden metr kwadratowy przyszłemu właścicielowi przyjdzie tu zapłacić blisko dziewięć tysięcy złotych. Jak na warszawskie standardy, to stosunkowo niewiele. Rekordowe stawki padają w Śródmieściu, gdzie na rynku wtórnym normalną praktyką jest ustalanie cen na poziomie 13 000, a trend ten utrzymuje tendencję wzrostową. Dla kogoś, kto chce mieć bliską styczność z sercem stolicy, Bemowo i jego poprzeczka finansowa powinna być do zaakceptowania. Wciąż łatwo stąd dostać się do pracy, a po godzinach można liczyć na względny spokój i kilka ciekawych miejsc do spacerowania. Nawet ci, którym marzy się własna działka i domek, znajdą tu coś dla siebie bez wydawania kroci.
Co oferuje deweloper? Warszawa jako miejsce inwestycji
Jeśli ktoś chce zainwestować w nieruchomość pod wynajem, to warto, aby zainteresował się rynkiem wtórnym i mieszkaniami do remontu. Można wśród nich znaleźć prawdziwe perełki w dobrych cenach, szczególnie jeśli chodzi o kawalerki. Dla leniwych jest spora oferta lokali wykonanych pod klucz łącznie z umeblowaniem, które na nowych osiedlach oferuje deweloper. Warszawa w tym miejscu jest wciąż bardzo mocno atrakcyjna dla najemców, dlatego z późniejszym powolnym spieniężeniem inwestycji nie powinno być problemu. Bemowo z pewnością jest jedną z tych dzielnic, które warto brać w pierwszej kolejności pod uwagę, jeśli myślimy o poszukiwaniach ciekawego, intratnego miejsca.
Chwilowy chaos
Termin „dynamicznie rozwijająca się dzielnica” bardzo często kojarzony jest z Bemowem. Dzieje się tak nie tylko za sprawą ekspansji nowego budownictwa, szczególnie jednorodzinnego w niezagospodarowanych okolicach Chrzanowa, ale także za sprawą budowy kolejnej, drugiej linii metra. Na sąsiedniej Woli otwarcie stacji planowane jest już pod koniec czerwca 2020 roku, czyli niebawem. W związku z tym zamknięta jest część ulicy Górczewskiej, co powoduje niemały chaos komunikacyjny. Od marca 2019 niedogodności te przenoszą się nieco dalej, do okolic skrzyżowania z Powstańców Śląskich. Zmiana obejmie komunikację tramwajową, autobusową i ruch kołowy. Prawdopodobnie na tej chwilowej dezorganizacji mogą skorzystać chętni na zakup mieszkania pod wynajem, które oddaje deweloper. Warszawa — Bemowo będzie przez najbliższe trzy lata nieco mniej atrakcyjna, właśnie ze względu na zamknięcie kluczowych ulic i niedogodności związane z budową stacji i drążeniem podziemnych tuneli. Jednak po tej fazie, wygoda mieszkania w tej dzielnicy znacznie wzrośnie.
Bemowo jest nazywane przestrzenią dla młodych. Wygrywa z dzielnicami znajdującymi się na obrzeżu nieco lepszą komunikacją i lepszym dojazdem np. do popularnego „Mordoru”, będącego największym skupiskiem biur. Wszystkie te atuty skrzętnie wykorzystują deweloperzy. Warszawa w tym miejscu wciąż oferuje wolne grunty, szczególnie w okolicach stale budującego się Chrzanowa. Jest to teren atrakcyjny zarówno z punktu widzenia singla, jak i rodziny z dziećmi. Można tu kupić niewielką kawalerkę, przestronne mieszkanie, jak i domek jednorodzinny w nowoczesnej zabudowie. Każdy chętny na zamieszkanie na Bemowie znajdzie coś dla siebie, a o rozwój dzielnicy pod względem kulturalnym, handlowym i edukacyjnym stale dbają jej władze.