Masaż czekoladą – korzyści dla duszy i ciała

Masaż czekoladą – korzyści dla duszy i ciała

Masaż czekoladą – korzyści dla duszy i ciała. Obecnie świadomość ludzi na temat niewątpliwych korzyści wynikających z korzystania z zabiegów SPA jest znacznie większa niż jeszcze kilkanaście lat temu. Każdy z nas zasługuje przecież na chwilę odpoczynku po ciężkim dniu pracy. Relaks pełni bardzo ważną rolę, ponieważ dzięki temu odzyskujemy energię na kolejne dni i miesiące pracy.

Skorzystanie z usług SPA jest jednym z najlepszych sposobów na naładowanie akumulatorów. Wiedzą o tym wszyscy ci, którzy podjęli już decyzję o wybraniu się na tego typu zabiegi. Obecnie ogromną popularnością cieszą się masaże gorącą czekoladą. Zapewniają one głęboki relaks zarówno dla ciała jak i dla duszy. W poniższym artykule objaśniamy wszystko, co warto wiedzieć na temat masaży gorącą czekoladą. Zapraszamy do wnikliwej lektury.

Masaż czekoladą – podstawowe informacje

Jak wskazują specjaliści, wybranie się do SPA na sesję masażu czekoladą to absolutny strzał w dziesiątkę dla wszystkich zapracowanych osób, które chciałyby zyskać nieco relaksu, odpoczynku i spokoju. Łączy się tutaj przyjemne z pożytecznym. Podstawowym wyznacznikiem tego rodzaju masażu jest fakt, iż przynosi on szereg niezwykle pozytywnych rezultatów zarówno dla ciała jak i dla ducha. Wielu pacjentów zgodnie podkreśla, że dzięki masażowi czekoladą udało im się odzyskać pełne psychiczne ukojenie. Właśnie dlatego popularność omawianego rodzaju masażu z roku na rok dynamicznie rośnie. Obecnie zdecydowana większość renomowanych salonów SPA ma w swojej ofercie tego typu zabiegi.

Masaż czekoladą – efekty

Co warto wiedzieć o masażu czekoladą? Należy zaznaczyć, że czekolada, którą stosuje się podczas realizacji omawianych masaży, wykazuje się silnymi właściwościami regeneracyjnymi oraz odprężającymi. Dzięki niej u pacjenta dochodzi do znacznego usprawnienia krążenia krwi w organizmie. Mało tego – masaże czekoladą powodują także, że redukcja zbędnej tkanki tłuszczowej zachodzi o wiele szybciej, niż mogłoby nam się wydawać na pierwszy rzut oka. Jednym z najważniejszych efektów masaży czekoladą w salonie SPA jest także znaczne zmniejszenie pomarańczowej skórki, czyli cellulitu, co jest udręką wielu kobiet na całym świecie. Co sprawia, że masaże czekoladą gwarantują tak wiele pozytywnych rezultatów?
Jest to spowodowane tym, iż czekolada zawiera w sobie całą masę dobroczynnych, bardzo cennych składników. Chodzi tu o witaminę E, A, witaminy z grupy B, lipidy oraz magnez. Czekolada jest prawdziwym bogactwem polifenoli, czyli silnych przeciwutleniaczy, które pomagają w zlikwidowaniu z organizmu wolnych rodników. Masaż czekoladą powoduje zatem, że procesy starzenia się organizmu są znacząco opóźniono, dzięki czemu dłużej zachowujemy młody, atrakcyjny wygląd.

Masaż czekoladą – najważniejsze techniki

W masażu czekoladą stosuje się szereg klasycznych technik. Masażysta nakłada masę wykonaną z ciemnej i białej czekolady. W masie koniecznie musi znajdować się także mieszanka starannie wyselekcjonowanych olejków aromaterapeutycznych. Najczęściej stosuje się olejki cytrynowe, pomarańczowe i czekoladowe. Całą masę nakłada się we wszystkich miejscach ciała, w których ma być realizowany zabieg. Później masażysta przystępuje do wykonania masażu wszystkich części ciała, które wskazała przybyła osoba. Gdy masaż zostanie zrealizowany, ciało pacjenta owija się folią i przykrywa kocem. Po upływie 20 minut usuwa się folię, a następnie zmywa się czekoladę z ciała.
Masaż należy rozpocząć od nóg, następnie wykonuje się go kolejnego na plecach, karku, ramionach, głowie oraz rękach. Następnie pacjent zmienia pozycję ciała na plecy. Masażysta wykonuje dokładnie te same ruchy na stopach, nogach, karu, rękach, głowie oraz w obrębie twarzy. Zachowanie tej kolejności jest niezwykle istotne, ponieważ tylko wtedy rezultat wykonanego zabiegu będzie dokładnie taki, jaki być powinien.

W jakich częściach ciała wykonuje się masaż czekoladą?

Wiele osób przed wybraniem się na masaż czekoladą, chciałoby się dowiedzieć, w jakich częściach ciała może on być wykonywany. Specjaliści wskazują, że omawiany rodzaj masażu można wykonywać zarówno na twarzy i szyi, jak i na dekolcie, klatce piersiowej czy ramionach. Jest to bardzo istotne, gdyż masaż czekoladowy przyczynia się do pompowania limfy.
Zapewniony jest wówczas odpływ żylny, przepływ krwi w organizmie się poprawia, co skutkuje tym, że wszystkie tkanki są optymalnie odżywione. Trening mięśni jest realizowany w wolnym tempie dostosowanym do potrzeb konkretnej osoby. W momencie, gdy skóra jest gotowa, by nałożyć na nią szereg składników odżywczych, podgrzaną wcześniej masę wciera się w skórę. W efekcie staje się ona świeża i różowa oraz pachnie aromatyczną czekoladą oraz starannie wyselekcjonowanymi olejkami.

Masaż czekoladą – podstawowe wskazania

Liczba wskazań do wykonania masażu czekoladą jest naprawdę spora. Przede wszystkim, chodzi tutaj o otyłość, nadmiar tkanki tłuszczowej, brak energii, wysoki poziom napięcia nerwowego, złe samopoczucie, chroniczny stres i zmęczenie, cellulit oraz bóle mięśni i stawów. NA masaż czekoladą powinny zdecydować się też wszystkie osoby, które chciałyby się po prostu zrelaksować.