Mama na wakacjach – jak zorganizować wczasy?

Mama na wakacjach – jak zorganizować wczasy?

Mama na wakacjach – jak zorganizować wczasy? Masz małe dzieci? Jeśli tak, to na pewno jesteś wykończona i niewyspana. Każda mama wie, że opieka nad dziećmi to nie lada wyzwanie. Jest to praca 24 godziny na dobę na pełnych obrotach. Dzieci wymagają mnóstwa uwagi, opieki, czasu oraz miłości. Zapanowanie nad gromadką maluchów, to szkoła życia dla każdej mamy i nie lada wyzwanie, które potrafi wycieńczyć. Jeśli pociechy różnią się od siebie wiekiem na tyle, żeby najstarsze pilnowało młodsze rodzeństwo, to pracy jest nieco mniej. Kiedy jednak cała gromadka jest w podobnym wieku, ciężko jest wszystko opanować.

Niestety przepracowana mama, to mama wycieńczona i powolna. Przy dzieciach trzeba być szybkim i spostrzegawczym, ponieważ lubią pakować się w kłopoty. Dlatego każda mama, potrzebuje co jakiś czas odpoczynku. Może to być to na początek jeden dzień, co jakiś czas bez pociech. Warto jednak zrobić sobie dłuższy urlop i porządnie wypocząć, aby wrócić do dzieci rześką, pełna energii i pomysłów na nowe zabawy oraz rozwiązania, które pomogą opanować gromadkę.

Urlop z nianią czy samodzielny?

 

Każda mama boi się zostawiać pociechy z kimkolwiek i ciągle się martwi oraz myśli głównie o wydatkach związanych z maluchami. Czas jednak zadbać również o siebie. Wakacje to nie są zmarnowane pieniądze, a potrzebny wydatek, aby zresetować ciało i umysł. Warto zainwestować w taki odpoczynek i uskładać nieco pieniędzy na wyjazd co jakiś czas. Co jednak z dziećmi? Jeśli planujesz niedługi wyjazd, maluchami mogą zająć się dziadkowie oraz dodatkowa niania. Dzięki temu, twoi lub męża rodzice spędzą czas z wnukami, a Ty sobie odpoczniesz od codziennych obowiązków. Warto jednak wcześniej, nie tylko przedyskutować z dziadkami ten pomysł, ale także spróbować zostawić na jakiś czas z nimi dzieci, żeby zobaczyć, jak będą sobie z nimi radzić. Jeśli dobrze, a dzieci nie będą płakać za mamą, to znaczy, że możesz zrobić sobie wreszcie wymarzone wczasy i porządnie odpocząć.

Jeżeli dziadkowie z jakichś powodów nie zostaną z pociechami, masz jeszcze inne wyjście. Jest to zabranie dzieci ze sobą. Żeby jednak odpocząć, a nie przenieść całą gromadkę w inne miejsce i nadal nie uszczknąć ani trochę urlopu, warto zabrać ze sobą nianię. Może to być jedna lub dwie osoby – w zależności od tego, ile jest maluchów. Dzięki temu Ty będziesz cały czas mieć oko zarówno na dzieci, jak i na nianię. Wiadomo, że nie będzie to stuprocentowy odpoczynek, ale jeśli dzieci zostawiłabyś daleko od siebie — też taki by nie był. Każde wyjście ma więc swoje wady i zalety.

Polska czy zagranica?

Kiedy masz już ustalone, ile osób jedzie oraz czy bierzesz ze sobą dzieci, czas zastanowić się, gdzie takie wczasy spędzić. Wszystko zależy oczywiście od budżetu, jakim dysponujesz. Im jest on większy, tym bardziej możesz zaszaleć i tym dalej się udać. Aby łatwiej było się zdecydować, gdzie jechać, zastanów się najpierw, jakie miejsce zawsze chciałaś odwiedzić. W Polsce z najczęściej odwiedzanych atrakcji przez turystów do wyboru masz góry lub morze . Góry są doskonałym wyjściem dla tych, którzy lubią aktywny wypoczynek oraz mnóstwo ruchu. Oferują miłośnikom ruchu rześkie górskie powietrze, wspaniałe widoki oraz gorące źródła.

Bałtyk to rozrywka dla tych, którzy wolą spokojniejsze wczasy, leżenie na kocyku oraz spacery po plaży. Można popluskać się w morzu, spacerować po piaszczystych plażach, opalać się oraz podziwiać piękne krajobrazy. Jeśli lubisz wypoczywać czytając książkę i słuchać szumu fal, znajdź zakątek Bałtyku, który nie gości masy turystów z parawanami, którzy krzyczą, śmiecą i często zachowują się niekulturalnie. Lepiej pojechać do mniejszej wioski nad brzegiem morza. W takich terenach nie ma jednak dużo miejsc do zwiedzania. Jeśli jesteś fanką podziwiania starych budynków oraz kupowania pamiątek na ulicznych straganach, wybierz Gdańsk lub Gdynię. Są to miasta pełne turystów, knajpek, ulicznych grajków, zabytków i tętniące życiem bez końca.

A może coś egzotycznego?

Niekiedy za takie same pieniądze jak na wczasy nad Bałtykiem, można spędzić tyle samo czasu w tropikach. Ceny nad polskim morzem są niestety dość wysokie. Jeśli więc lubisz plamy i ciepłą, przejrzystą wodę, to możesz wybrać się do ciepłych krajów. Jeśli planujesz wyjazd w miesiącach od listopada do kwietnia, to doskonałym kierunkiem jest Azja, a konkretnie Tajlandia. Jest to kraj, który zachwyca nie tylko pięknem, ale też niskimi cenami. Możesz tam zanurzyć się w krystalicznie czystych wodach oceanu oraz smakować doskonałe jedzenie, które jest niezwykle tanie. Tajlandia oferuje także, wiele miejsc do zwiedzania oraz poznawania kultury Tajów. Krajobrazy tego kraju sprawią, że zakochasz się w Tajlandii. 

Jeżeli wyjazd planujesz w czasie od maja do września, to możesz udać się do nieco mniej oddalonych zakątków świata. Doskonałym kierunkiem są Włochy. W czasie, kiedy i w Polsce trwa lato jest tam doskonała pogoda, upał i przejrzyste morze. Kraj ten zachwyca doskonałym jedzeniem, gdzie króluje oliwa oraz doskonałe wina. Będąc we Włoszech, koniecznie trzeba zjeść prawdziwą włoską pizzę, która wypiekana jest w piecu oraz ozdobiona świeżymi przyprawami. Kraj ten zachwyca mnóstwem miejsc do zwiedzania oraz zapierającymi dech w piersiach plażami.

Wakacje na Sardynii
Piazza San Nicola 5
07020 Loiri SS, Włochy
+393314126886
www.wakacjenasardynii.pl