Jakie drzwi najlepiej pasują do płytek drewnopodobnych?

Jakie drzwi najlepiej pasują do płytek drewnopodobnych?

Zastanawiasz się jakie drzwi najlepiej pasują do płytek drewnopodobnych? Przede wszystkim trzeba zadać sobie kilka podstawowych pytań: po pierwsze jakie rodzaje drzwi bierzemy pod uwagę, po drugie czy wybraliśmy już kolor ścian i po trzecie czy podłoga jest jednolita we wszystkich pomieszczeniach? Odpowiedzi na te pytania pozwolą łatwiej podjąć decyzję co do wyboru odpowiedniego rozwiązania.

 Jakie drzwi do płytek drewnopochodnych najczęściej wybierają klienci?

Najłatwiej odpowiedzieć na to pytanie jednym stwierdzeniem – najlepiej sprawdza się zawsze klasyka. Pierwszą myślą i najczęściej wybieranym produktem są oczywiście drzwi drewniane https://www.wnetrzar.ski/jakie-drzwi-zewnetrzne/. Jest to najprawdopodobniej najlepszy wybór jeżeli chodzi o drzwi wewnętrzne. Producenci prześcigają się nie tylko w samej formie, czyli przeszkleniu, zastosowaniu szprosów, żłobień czy rzeźbień, ale również w dostępnej kolorystyce i zastosowanych materiałach. Obecnie można zamówić interesujący nas produkt praktycznie w każdym dostępnym odcieniu. Drzwi drewniane, oprócz tego, że są produktem ekologicznym, mają jeszcze jedną bardzo ważną zaletę – bardzo łatwo można zmienić ich początkowy wygląd. Jeżeli po jakimś czasie użytkowania, mieszkańcy dojdą do wniosku, że jednak ten kolor jest chybiony, zawsze mogą zastosować dedykowane do drewna lakiery, bejce czy specjalne farby i okleiny. Wiadomo, że dużo łatwiej przeprowadzić zabiegi renowacyjne na drzwiach i ościeżnicach, niż wymienić całą podłogę wykonaną z płytek! Po montażu wymarzonej podłogi można dokładnie określić kolor, odcień, zobaczyć czy usłojenie jest wyraźne i wtedy zastosować jedno z trzech rozwiązań. Część ludzi aranżując swoje wnętrza stara się, aby wszystko było raczej stonowane, dlatego starają się dobrać drzwi jak najbardziej zbliżone swoim kolorem i fakturą drewna do położonych wcześniej płytek. Druga grupa stosuje zupełnie odwrotne podejście – im więcej kontrastu tym lepiej! Można wtedy pokusić się o dobór drzwi w ostrych, nietypowych kolorach lub innowacyjnej stylistyce. Trzecia szkoła mówi, że klasyka jest dobra do wszystkiego, czyli drzwi powinny być po prostu białe – wybór należy do Ciebie!

Zobacz także: 

Czy kolor ścian ma znaczenie przy doborze drzwi do płytek drewnopochodnych?

Podobnie jak w przypadku drzwi, kolor ścian zmienić można bardzo łatwo, niemniej jednak mają duży, jeżeli nie największy wpływ na odbiór całego pomieszczenia. Tutaj również można zastosować podejście oparte na zasadzie kontrastu. Jasna podłoga i jasne drzwi, aż się proszą ciemniejsze ściany. Takie podejście sprawi, że dużo wyraźniej zaznaczy się kubaturę drzwi, a sama podłoga optycznie się powiększy. W odwrotnej sytuacji – czyli jasne ściany z ciemnymi drzwiami i ciemniejszą podłogą – sprawiają, że wnętrze nabiera surowości i nowoczesnego zacięcia. Przeciwnicy takich zabiegów, najczęściej decydują się na większe stonowanie i dobór bardziej zbliżonych do siebie odcieni. Najczęściej wybierają delikatne pastelowe barwy, które dodają ciepła, a samo pomieszczenie wydaje się przytulne. Podłoga z płytek drewnopochodnych oraz drzwi o wyraźnych – są najczęściej wybierane przez osoby dobrze czujące się w domkach z wiejskim smaczkiem. Trzeba pamiętać, że najlepiej mieć już wybrane i obsadzone drzwi, wtedy o wiele łatwiej dokonać aranżacji. Nawet najlepsze farby z czasem blakną, tracą połysk, dlatego można przy kolejnym malowaniu pokusić się o nowe pomysły. Z reguły kolorystyka drzwi jest o wiele trwalsza niż kolor ścian, więc to właśnie drzwi powinny być punktem wyjściowym przy doborze barwy naszego pomieszczenia. Na koniec, po raz kolejny wracamy do klasyki – białe ściany pasują do wszystkiego! Często zdarza się, że inwestor po wybraniu docelowego koloru ścian, nagle zmienia woje zdanie po obejrzeniu całości przy zastosowaniu białej farby podkładowej. Podłoga o fakturze drewna, piękne, drewniane drzwi i nieskazitelna biel ścian – na pewno mają dużo uroku!

Czy podłogę powinna być jednolita, czy inna w każdym pomieszczeniu?

Pytanie wydaje się banalne, jednak jest to bardzo poważna kwestia, mająca wpływ na dalszą aranżację całego wnętrza. Oczywiście kiedy zadamy takie pytanie wykonawcy to możliwa jest tylko jedna odpowiedź. Oczywiście, że dużo łatwiej położyć jest jednolitą podłogę na całej powierzchni. Eliminuje to dużą liczbę cięcia materiału, łatwiejszy montaż, jednolita fuga i tym podobne zagadnienia. Wydaje się więc, że dobrym rozwiązaniem są płytki drewnopodobne. Dobrze położone doskonale imitują deskę, dlatego można je śmiało zastosować na całej powierzchni. Jeżeli jednak chcemy nadać jakiemuś pomieszczeniu indywidualny charakter, to można zastosować proste zabiegi. Wystarczy tą samą płytkę położyć prostopadle do sąsiednich, lub w tzw. karo, a pokój nabierze wyjątkowości. Wybór jednakowej płytki na całą powierzchnie podłogi ułatwia dobranie odpowiednich drzwi. Kładąc w każdym pomieszczeniu inny kolor, rodzaj lub odcień płytek drewnopochodnych musimy pamiętać, że drzwi będą musiały pasować jednocześnie do dwóch rodzajów płytek, co może być kłopotliwe. Jeżeli jednak podłoga każdego pokoju utrzymana jest w innej kolorystyce, to najlepiej sprawdzą się drzwi z surowego drewna, lub białe, które łatwo “bronią” się przy różnorodnej podłodze.  

Ceramix płytki ceramiczne
Andrzeja Struga 3
70-784 Szczecin
730 730 143
ceramixplytki.pl