Jak się robi kubki z nadrukiem

Jak się robi kubki z nadrukiem

Jak się robi kubki z nadrukiem: kubek z nadrukiem okazał się doskonałym narzędziem reklamowym i oryginalnym prezentem dla znajomych. To zawsze odpowiednia i praktyczna pamiątka firmowa. W przypadku dużych nakładów warto skontaktować się z firmą profesjonalnie zajmującą się produkcją nadruków na kubkach, dzięki temu usługa zostanie zrealizowana szybko i sprawnie. Warto wybrać błyszczące kubki wykonane z wytrzymałej ceramiki z nadrukiem sublimacyjnym full colour w technologii hd. Ten rodzaj nadruku zapewnia nie tylko dokładne odwzorowanie kolorów, ale również wysoką trwałość obrazów, dzięki czemu naczynia można myć nawet w zmywarce.

Jak się robi kubki z nadrukiem?

Spersonalizowany kubek z nadrukiem to dostępna dla każdego okazja, aby podkreślić swoją indywidualność zarówno w domu, jak i w biurze. Menadżerowie, projektanci, marketingowcy zamawiają kubki z nadrukiem w celu zwiększenia świadomości marki. Śliczny kubek z oryginalnym wizerunkiem może stać się prezentem, pamiątką wręczaną partnerom, potencjalnym klientom i znajomym. Zastosowana metoda sublimacji pozwala uzyskać najlepsze efekty. Sublimacja to proces przenoszenia obrazu na powierzchnię kubka pod wpływem ciśnienia i temperatury i nie może zostać wdrożona bez użycia specjalnego tuszu i papieru sublimacyjnego. Taki rodzaj druku pozwala na wykonanie produktów o nieograniczonym nakładzie. Jakie są sposoby robienia kubków z nadrukiem?

Sublimacja – prostota i skuteczność techniki

Biorąc pod uwagę możliwości naniesienia logo, informacji reklamowych, wzoru na gładką powierzchnię, firmy decydują się na sublimację. Technika ta charakteryzuje się:    

  • Łatwością przenoszenia obrazu
  • Możliwością wyboru dowolnego typu obrazu
  • Zapewnieniem wielokolorowego obrazu.

Jeśli proces nanoszenia druku na kubek metodą sublimacji zostanie wykonany prawidłowo, na powierzchni naczynia pozostanie wyraźny, kolorowy nadruk. Jeśli kubek zostanie przegrzany, rysunek może się rozmazać, jeśli nie zostanie podgrzany, pojawią się białe plamy. Teoretycznie można dokonać termosublimacji samodzielnie, (jeśli posiada się sprzęt), ale tak naprawdę zawsze można ominąć szereg ważnych niuansów, które wpłyną na jakość obrazu. Dlatego lepiej zamówić druk sublimacyjny w dobrej firmie: wyjdzie szybciej, lepiej i taniej.

Przenoszenie nadruku na kubek odbywa się w następującej kolejności:

  • Zdjęcie dobierane jest na podstawie preferencji klienta. Na wybrany obraz nałożone są pewne wymagania: szerokość obrazu powinna być o 5 mm mniejsza niż wysokość kubka. Długość zależy od średnicy kubka.
  • Tworzony jest plik. Proces realizowany jest w edytorze graficznym. W procesie przetwarzania obraz jest formatowany (wymiary są zmieniane, dodawane są napisy, efekty specjalne).
  • Obraz jest drukowany. Proces druku odbywa się na drukarce wypełnionej atramentem sublimacyjnym. Powstały obraz lustrzany jest przenoszony na papier w celu późniejszego transferu termicznego.
  • Mocowanie obrazu do podłoża. Przygotowany obraz jest formatowany, przycinany, dociskany do powierzchni, mocowany taśmą termoprzewodzącą.
  • Produkt przetwarzany jest w prasie termicznej. Urządzenie rozgrzewa się, produkt jest ustawiany w określonej pozycji. Po sygnale regulatora czasowego kubek jest wyjmowany z urządzenia.
  • Ostatnim etapem jest usunięcie papieru i taśmy. Operacja jest wykonywana po całkowitym ostygnięciu kubka.

Zaletą metody sublimacji jest przyjazność dla środowiska i bezpieczeństwo użytkowania takich naczyń. Ważny jest profesjonalny projekt w studiu projektowym i indywidualne podejście do kreowania wizerunku.

Druk sublimacyjny na kubkach, nanoszenie logotypów i obrazów

Firma zajmująca się produkcją kubków z nadrukiem zapewnia naniesienie obrazu na dowolną powierzchnię w tym nadruk sublimacyjny na kubkach. W przypadku ceramiki, porcelany, szkła najczęściej stosuje się druk sublimacyjny full colour w technologii hd. Firma doradzi, jaki rodzaj nadruku jest najlepszy dla konkretnych produktów. Technika sublimacji ta jest stosowana dość często, ponieważ pozwala uzyskać kolorowe i czarno-białe obrazy, nadruki, logo o dowolnej złożoności.

Jak się robi kubki z nadrukiemKubek z logo to doskonały wybór na prezent firmowy oraz dla klientów firmy, współpracowników i partnerów biznesowych. Po pierwsze, sam produkt jest praktyczny. Po drugie, taki prezent będzie wyglądał oryginalnie, a zwłaszcza ze względu na swoją indywidualność i nietuzinkowe podejście do tworzenia. Po trzecie, taki produkt to doskonałe narzędzie reklamowe, które każdego dnia będzie przypominać o firmie. To dyskretna, użyteczna i trwała reklama.

Nadruki nanoszone na kubek w technologii druku sublimacyjnego, oznaczają wysoką jakość i odporność na uszkodzenia. Dostępne kolory do wyboru: czerwony, zielony, różowy, niebieski, żółty, czarny, pomarańczowy. Obraz na kubku może być dowolnym: zdjęciem, logo, hasłem, tekstem powitania i nie tylko. Jakość druku pozwala na używanie tego produktu przez wiele lat bez zmiany wyglądu obrazu. Technologia ta jest aktywnie wykorzystywana w branży reklamowej i pozwala uzyskać fotograficzną jakość podczas drukowania na ceramice. W segmencie korporacyjnym kubek z logo organizacji od dawna stał się standardem.