Jak przerobić spodnie ciążowe na zwykłe

Jak przerobić spodnie ciążowe na zwykłe

Czas ciąży masz już za sobą i nie wiesz, co zrobić ze spodniami, które Ci zostały? Jak przerobić spodnie ciążowe na zwykłe – jeśli nie chcesz ich sprzedawać – zawsze możesz przerobić je na zwykłe spodnie, które będziesz mogła nosić na co dzień.

Dlaczego warto to zrobić?

W dzisiejszych czasach coraz częściej mówi się o tym, aby nie wyrzucać ubrań i wykorzystywać je maksymalnie. Dlaczego? Ponieważ pozbywanie się ubrań i kupowanie nowych – to działania szkodliwe dla środowiska. Dlatego warto zamiast wyrzucania spodni ciążowych – przerobić je na zwyczajne spodnie. Nie tylko pozwoli Ci to zaoszczędzi pieniądze, ale również sam fakt, przerabiania spodni dostarczy Ci wiele radości. Ponadto będziesz miała poczucie, że zrobiłaś coś dobrego dla środowiska. I co najważniejsze – nie będziesz musiała rozstawać się ze swoimi ulubionymi spodniami.

Może to czas na kurs?

Jeśli masz dużo wolnego czasu albo chcesz zacząć rozwijać nową pasję – potrzeba przerobienia spodni ciążowych może być idealnym pretekstem do działania. Rozejrzyj się, czy w twojej okolicy nie ma kursów krawieckich. Być może odkryjesz swoją nową pasję i poznasz nowych, ciekawych ludzi. I kto wie, może rozpoczniesz karierę w świecie mody? Czasem całe nasze życie może zmienić się pod wpływem jednej, pozornie nieistotnej decyzji.

Wystarczą tylko poradniki z Internetu…

Jak przerobić spodnie ciążowe na zwykłeWbrew pozorom przerobienie spodni ciążowych na zwykłe nie jest trudnym zadaniem. W Internecie znajdziesz wiele poradników na ten temat. Musisz tylko usunąć tę część spodni, która obejmuje brzuch, a następnie odpowiednio skrócić je w biodrach, jeżeli masz taką potrzebę. Większość z tych działań należy wykonywać „na oko”, ponieważ wszystko zależy od tego, jaką masz figurę oraz tego jak wyglądają dane spodnie. Pamiętaj również, że nie wszystkie poradniki w Internecie są pożyteczne, niektóre nawet mogą być szkodliwe. Dlatego przed wykorzystaniem jakiegokolwiek pomysłu z Internetu, zastanów się, czy faktycznie jest on tak wspaniały jak przedstawiają go na danym filmiku. Koniecznie zrób to przed wykonaniem danego kroku z filmiku, ponieważ proces przerabiania spodni bardzo trudno jest naprawić. A późniejsze poprawki u krawcowej mogą wyjść drożej niż zakup nowych spodni, dlatego warto unikać błędów i zrobić to dobrze za pierwszym razem.

Czego będziesz potrzebować, czyli najpierw zrób listę!

Zastanów się, czy posiadasz wszystkie potrzebne przedmioty do wykonania tej operacji w domu. Nie ma nic gorszego, niż dowiedzieć się, że czegoś brakuje tuż po rozpoczęciu działania. Dlatego, zanim w ogóle zabierzesz się za przerabianie spodni upewnij się, że masz pod ręką podstawowe narzędzia krawieckie. Być może to również dobry czas, aby zaopatrzyć się w bardziej profesjonalne narzędzia takie jak maszyna do szycia. Czy warto kupować maszynę tylko do przerobienia jednej rzeczy? Cóż, pozornie może wydawać się, że nie, jednak jeśli będziesz już miała takie urządzenie, ułatwi Ci on również kolejne poprawki innych ubrań. Jest to szczególnie pożyteczne, jeżeli masz małe dziecko. W pierwszych latach swojego życia dzieci rosną bardzo szybko, a  co za tym idzie równie szybko wyrastają z ubrań. Dlatego z łatwością możesz również przerabiać ubrania swojego maleństwa. Tak, więc zakup maszyny do szycia może się okazać korzystną inwestycją na długie lata.

Wykonaj próbę…

Jeżeli nigdy wcześniej nie miałaś nic wspólnego z krawiectwem – koniecznie wykonaj próbę swoich umiejętności na innym ubraniu. Dzięki temu będziesz miała pewność, że przerabiając spodnie unikniesz pomyłki. Jaki materiał warto wybrać do eksperymentów? Najlepiej by było, by był on jak najbardziej zbliżony do materiału, z którego są wykonane spodnie, które zamierzasz przerabiać. Dlaczego akurat tak? Ponieważ w ten sposób będziesz mogła przećwiczyć na niemalże identycznych warunkach. Czy wykonywanie takiej próby jest konieczne? Trudno znaleźć jednoznaczną odpowiedź na to pytanie. Wszystko zależy od twoich umiejętności. Z pewnością, jednak jeżeli masz taką możliwość, warto wykonać próbne szybciej, dzięki temu doszlifujesz swoje umiejętności, a ponadto zapewnisz sobie świetną rozrywkę.

Nie musisz robić tego sama!

Jeżeli nie wiesz jak się zabrać do tego zadania albo mimo przeczytaniu kilkunastu poradników i obejrzeniu paru filmików instruktażowych, wciąż masz wątpliwości co powinnaś zrobić, to poproś o pomoc znajomą albo mamę. Popytaj pośród swoich przyjaciół – kto wie może ktoś z nich jest miłośnikiem mody i umie szyć? Jeśli tak to masz duże szczęście. Nie bój się pytać o rady. Oczywiście, jeśli uważasz, że powinnaś odwdzięczyć się za okazaną pomoc – nie wahaj się podziękować po wszystkim, życzliwym słowem lub drobnym upominkiem. Pamiętaj, że niektórych działań nie jesteś w stanie cofnąć i jeśli popełnisz duży błąd – być może będziesz musiała wyrzucić spodnie. Jednak, jeżeli do tego dojdzie – nie przejmuj się – wszyscy popełniamy czasem błędy!

Czy odważysz się na to ryzyko?

Cóż, jeżeli po raz pierwszy przerabiasz spodnie to musisz liczyć się z tym, że twoje działanie może zakończyć się porażką. Jeżeli, jednak nie masz komu sprzedać spodni lub też nie możesz ich nikomu oddać – to warto spróbować nadać im drugie życie. Jeżeli się nie uda – to trudno. Pamiętaj, że nawet z porażek możesz wiele się nauczyć.