Czym się kierować wybierając gabinet kosmetyczny?

Czym się kierować wybierając gabinet kosmetyczny?

Czym się kierować wybierając gabinet kosmetyczny? Wybór salonu kosmetycznego, z którego będziemy korzystać w celu poprawienia własnej urody jest rzeczą niezwykle ważną. Większość osób podchodzi do tego dość lekko, co nierzadko owocuje niezadowoleniem z wybranej firmy i jej usług. Na co zwrócić uwagę, by decyzja, co do wybranego gabinetu kosmetycznego była strzałem w dziesiątkę?

Jak sprawdzić doświadczenie gabinetu kosmetycznego?

Najważniejszą rzeczą, jaką należy określić przed decyzją o tym, który gabinet kosmetyczny wybrać do swoich potrzeb jest jego doświadczenie. Najprostszym sposobem na upewnienie się, czy mamy do czynienia z profesjonalistami jest poczytanie w internecie opinii o ich salonie. Zadowoleni klienci niemal zawsze chwalą się tym w sieci i chcą zostawić tam swoje wrażenia z konkretnego zabiegu, z jakiego korzystali. Warto o tym pamiętać i przejrzeć opinie. W tym punkcie możemy też rozróżnić dwie sytuacje umożliwiające nam sprawdzenie gabinetu nawet wtedy, jeśli trudno nam znaleźć o nim opinie w internecie. Pierwsza z nich to gabinet istniejący na rynku od wielu lat i mający swoich wiernych klientów stacjonarnych. Z punktu widzenia powracających klientek i samego faktu, że gabinet istnieje tak długo można wywnioskować, że świadczy on usługi na naprawdę wysokim poziomie. Dobrym pomysłem jest wykonanie telefonu i testowe umówienie się na zabieg. Jeśli wizyta zostanie umówiona za godzinę, a nie za tydzień, to będzie to jasny znak, że gabinet nie ma zbyt wielu klientów. Drugą sytuacją jest wybór gabinetu zupełnie nowego na rynku usług związanych z poprawianiem urody. Taki gabinet kosmetyczny może istnieć kilka miesięcy lub dopiero pierwszy rok, ale stojąca za nim kadra fachowców sprawi, że będzie on dosłownie oblegany. I tutaj również telefon z zapytaniem o termin najszybszej wizyty może być dobrą drogą do sprawdzenia obłożenia. Kluczem do sukcesu w wyborze takiego salonu jest zatem zwrócenie uwagi na doświadczenie i kwalifikacje ludzi, którzy w nim pracują.

Renoma fachowców mówi sama za siebie

Jak sprawdzić faktyczne kompetencje kosmetologów zatrudnionych w salonie urody? Po pierwsze, pamiętaj, że profesjonalny gabinet kosmetyczny na pewno się tym pochwali. Na jego ścianach zwróć uwagę na dyplomy i certyfikaty potwierdzające ukończenie przez jego pracowników odpowiednich kursów. Im więcej takich dyplomów tym większa pewność faktu, że kosmetolodzy cały czas podnoszą swoje kwalifikacje i uczą się nowych metod i działań wpływających później na urodę ich klientek. Jeśli na ścianie gabinetu wisi ledwie jeden dokument i to sprzed wielu lat, to należy się zastanowić nad tym, czy jego pracownicy nie nabrali umiejętności lata temu i nadal nie pracują wg starych technik. Postęp nowoczesnej kosmetologii jest dzisiaj tak duży, że warto z niego korzystać, a certyfikaty ukończonych szkoleń i wyróżnienia będą cenną wskazówką informującą klientki o tym, że dany zakład rzeczywiście dba o rozwój swoich fachowców. Ba! Niejednokrotnie profesjonalny gabinet kosmetyczny i jego kadra właścicielska będą wręcz wymagały od swoich specjalistów uczestnictwa w coraz to nowszych szkoleniach, dzięki czemu będą mogli oferować klientom nowe, lepsze i bardziej efektywne zabiegi.

Zakres wykonywanych usług i ilość klientów

Ważnym czynnikiem pozwalającym określić profesjonalizm, jakim cechuje się dany gabinet kosmetyczny będzie także zakres świadczonych przez niego usług. W czasach, w których od salonów urody oczekuje się kompleksowości i doświadczenia liczy się właśnie to, żeby w kobieta mogła w jednym miejscu skorzystać przynajmniej z kilku, a najlepiej kilkunastu różnych usług. Mogą to być zarówno klasyczne zabiegi kosmetyczne wykonywane w gabinetach, jak np. oczyszczanie porów twarzy, depilacja różnych części ciała czy makijaż, jak i zabiegi bardziej wyrafinowane. Wśród takich dodatkowych, popularnych zabiegów, które powinny się znaleźć w ofercie profesjonalistów wymienić można modelowanie sylwetki różnymi sposobami (zarówno manualnymi, jak i przy wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu), mezoterapię, masaże relaksacyjne, odchudzające i lecznicze, zabiegi z kategorii medycyny estetycznej oraz działania powstrzymujące starzenie się skóry. Dużym zainteresowaniem będą się cieszyły gabinety wprowadzające nowoczesne aparaty do powiększania i wypełniania ust, sprzęt nowej technologii do zabiegów na kwasie hialuronowym czy karboksyterapię. Oczywiście nie znaczy to, że każdy gabinet urody musi czy nawet powinien mieć w swojej ofercie wszystkie te zabiegi, ale im jest ich więcej i im bardziej profesjonalni kosmetolodzy je prowadzą, tym lepiej.

Warto pamiętać, że zdecydowana większość osób wybierając gabinet kosmetyczny sugeruje się przede wszystkim jego wyglądem. Patrząc jednak z zewnątrz na piękne witryny, migające szyldy i nowoczesne wyposażenie wnętrza nie wolno zapominać o rzeczach najważniejszych! Takimi rzeczami wcale nie są lśniące nowością meble i aranżacja jak z żurnala, a właśnie wspomniane wcześniej doświadczenie osób pracujących w gabinecie, ich renoma i dobre opinie, jakimi cieszą się wśród klientów ich usługi. Co do różnorodności oferty może się okazać, że zarówno gabinet oferujący ledwie kilka opcji, jak i ten z szeroką “kartą” zabiegów będą równie dobre. Wszystko zależy od specjalizacji!