Catering dietetyczny, co to i dla kogo jest kierowany?

Catering dietetyczny, co to i dla kogo jest kierowany?

Catering dietetyczny, co to i dla kogo jest kierowany? Każdy dąży do ideału i każdy chciałby latem pochwalić się idealnym ciałem którego pozazdroszczą mu wszyscy wokół. Niestety wypracowanie idealnej sylwetki to dziesiątki albo i setki godzin ciężkiej pracy na siłowni. Niestety to nie wszystko. Nawet osiemdziesiąt procent wyników jakie osiągnięcia zależą od nawyków żywieniowych.

Idealnie dopasowana dieta i makroskładniki to podstawa diety dzięki której zamienić tłuszcz w mięśnie lub zbudujecie masę w przypadku niedowagi. Z tego tekstu dowiecie się jaki jest prosty sposób by ułatwić sobie cały ten proces. Sposobem tym jest nic innego jak catering dietetyczny.

Catering dietetyczny – co to tak w ogóle jest? 

Catering dietetyczny to nic innego jak jedzenie przygotowane idealnie pod wymagania klienta, zawierająca odpowiednią ilość kalorii, makroskładników oraz stworzona pod preferencje żywieniowe danej osoby. Załóżmy że klient jest wegetarianinem którego celem jest nabranie masy mięśniowej w trakcie wyczerpujących treningów siłowych. W takim przypadku catering dietetyczny zostanie specjalnie przystosowany by dostarczyć odpowiednią ilość kalorii do spożycia w ciągu dnia i zawierać będzie zbilansowaną ilość tłuszczy, białek oraz węglowodanów które są niezbędne w sezonie treningowym.  Może on poinformować również firmę o produktach których nie spożywa ze względu na uczulenia lub nietolerancję i w takim przypadku posiłki zostaną specjalnie przystosowane do jego preferencji. Tak przygotowane posiłki dostarczane są do klienta codziennie z samego rana w szczelnych opakowaniach. Różnią się jedynie ilością posiłków na jakie klient się zdecydował. Jedni bowiem wolą zjeść w ciągu dnia 3 większe posiłki, inni zaś preferują jedzenie co dwie lub trzy godziny dziennie w mniejszych ilościach na raz. Dodatkowo klient może poinformować firmę gdzie mają być dostarczane posiłki danego dnia tak by w przypadku nieprzewidzianych zmian na przykład w pracy, klient dostał jedzenie za które zapłacił. 

Catering dietetyczny – czy może być smaczny i sycący?

Oczywiście że tak. W większości firm specjalizujących się w przygotowywaniu tego rodzaju posiłków, klient ma szeroki wybór potraw jakie zostaną dla niego przygotowane. Oczywiście bardzo dużą wagę przykłada się do smaku samych potraw. Już od bardzo dawna wiadomo że skuteczna dieta to przede wszystkim smaczna dieta dzięki czemu uda się ją utrzymać w dłuższym okresie czasu. Taka dieta jest najbardziej skuteczna ponieważ pozwala zmienić nawyki żywieniowe danej osoby, która z czasem sama będzie mogła przygotowywać swoje posiłki, a zachowanie idealnej sylwetki będzie bardzo prostą sprawą. Catering dietetyczny daje nam możliwość wyboru potraw z których będzie składać się nasza codzienna dieta. Jeśli nie lubimy zup lub konkretnych warzyw, istnieje możliwość zastąpienia ich innymi potrawami i produktami. W ten sposób klient zaczyna dzień z pysznym śniadaniem oraz kończy go z równie smaczną kolacją. Wszystko w dokładnie wyliczonych granicach kalorycznych. Do wyboru mamy oczywiście również widełki kaloryczne do spożycia w każdym kolejnym dniu. Zwykle zaczynają się od półtora tysiąca kalorii i mogą kończyć nawet na kilku tysiącach w okresach budowania masy mięśniowej. Posiłki są w pełni zbilansowane i przygotowane by być maksymalnie sycące co ułatwi przetrwanie dnia bez dodatkowego podjadania zbędnych kalorii co mogłoby zaburzyć starannie przygotowaną dietę. 

Catering dietetyczny – dla kogo został wymyślony? 

Przede wszystkim, catering dietetyczny tak jak sugeruje jego nazwa został stworzony dla osób trzymających się ściśle określonej diety nastawionej na konkretne rezultaty. Diety, dzięki której mają schudnąć lub przytyć. Catering  jest pewnego rodzaju ułatwieniem dla takich osób. Nie muszą one bowiem liczyć makroskładników każdego posiłku jaki spożywają co na początku diety może być dużym problemem. Również zamartwianie się o przekroczenie kaloryczności danego dnia zostaje zniwelowane dzięki czemu możemy spać spokojnie wiedząc że nasz organizm dostał dokładnie taką ilość energii jaką potrzebował. Catering skierowany jest również dla osób, które przez zapracowany styl życia nie mają czasu na przygotowanie konkretnej ilości posiłków każdego dnia. Praca oraz treningi zajmują tak dużo czasu w ich życiu, że jedyną ich alternatywą byłoby jedzenie śmieciowe lub niezbilansowana dieta która hamowała by w znacznym stopniu rozwój naszej sylwetki. Ostatnia grupą odbiorców są osoby, które po prostu nie mają talentu kulinarnego, ale chcą smacznie i pożywnie zjeść pomimo tego że nie trenują w żaden sposób. Catering w ich przypadku pomoże zachować obecną wagę ciała, a smaczne i urozmaicone posiłki zaburzają stagnację codziennej diety. 

 

Catering dietetyczny – czy jest to drogie? 

Koszt takiej diety zależny jest w bardzo dużym stopniu od kaloryczności dziennej posiłków, ilości posiłków dziennie oraz tygodniowo. Możemy bowiem wybrać dostawy tylko od poniedziałku do piątku lub pełno tygodniowe wraz z weekendami. W zależności od wymienionych parametrów ceny mogą zaczynać się od kilkudziesięciu złotych za dzień. Pamiętać należy w takim przypadku również o fakcie zaoszczędzonego czasu który potrzebny by nam był na zakupy oraz gotowanie. Przeliczając wszystkie zmienne łatwo przekalkulować sobie że catering dietetyczny do dość tania alternatywa do naszej obecnej diety.